DOĞAL AHŞAP KAPLAMA MUTFAKLAR

Ahşabın sıcak ve doğal görüntüsünü mutfağına taşımak isteyen insanların ilk tercihi doğal ahşap kaplama olmuştur. Genellikle country mutfak tarzına sahip olanlar ahşap ile dekorasyonlarını tamamlarlar. Klasik ahşap dolaplarda kapaklar ham mdf üzerine ahşap kaplamalı ve kenar çıtaları masif ahşaptan yapılmış olan malzemeden oluşur. Bu dolap kapaklarının üzerine isteğe göre, mat, eskitme ve parlak cila atılmaktadır. Dolabın gövdeleri ise mdflamdan oluşur.

Neden Doğal Ahşap Kaplama?

Ahşap doğal kaplamalar, mutfağınıza sıcak ve doğal bir görüntü vermek için en uygun seçimdir. Ahşap malzeme doğru kullanıldığı takdirde en kaliteli mutfak dolaplarını bile gölgede bırakacak bir görüntü oluşturur. Ahşap modeller sadece estetik ve doğa görüntüsünden değil, aynı zamanda oldukça dayanıklı bir malzeme olması nedeni ile de tercih edilmektedir. Ahşap modeller bu dayanıklılığı sayesinde yıllarca başka mutfak dolabı aramadan kullanabileceğiniz mutfak dolaplarına kavuşmanızı sağlar. Ahşaba eskitme teknolojisi ile kazandırılan görüntü sonucu oluşan rustik mutfak dolabı modelleri de, son günlerin trend modellerinden olmuştur. Dekorasyon konusunda retroya dönüş, eski tip country mutfakları popüler hale getirmiştir. Ahşabın tüm yaşam alanına uygulanabilmesi dışında gelişen teknoloji ile ıslak zeminlerde de kullanılması öncelikli tercih sebeplerinden olmuştur.

Doğal Ahşap Kaplama Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Mutfaklarda ahşap malzeme kullanılırken farklı bir görüntü veya doku elde etmek istiyorsanız, farklı tarz ahşaplar tercih etmeniz gerekmektedir. Eğer mutfak dolabınızda ham ahşap kullanılmışsa bunda tercihiniz işlenmiş beyaz ahşap olmalıdır. Ahşap kaplama modellerinden olan masif kaplama, son zamanların en çok tercih edilen modellerinden olmuştur. Masif kaplama, özellikle mutfaklarında doğal bir görüntü oluşmasını isteyenlerin öncelikli tercihidir.

Kapak Şekilleri

Ahşap kaplama dolap kapakları oldukça titiz hazırlanan kapaklardır. Ham mdf üzerine yapılan ahşap kaplama ile elde edilen bu görüntü, kenar çıtaların masif ahşaptan kaplanması ile tamamlanmaktadır. Farklı desenlerde üretilebilen bu kapaklar sağlam ve kullanışlı olmasının yanında gün ışığında da çok renkli ve sıcak bir görüntü sunmaktadır. Mutfağınızda kullandığınız diğer mobilyaları da mutfak dolaplarınız gibi ahşap kaplama tercih ederseniz, bütünlüklü bir görüntü elde etmiş olursunuz.