×

HOW TO SHOP

1 Login or create new account.
2 Review your order.
3 Payment & FREE shipment

If you still have problems, please let us know, by sending an email to support@website.com . Thank you!

SHOWROOM HOURS

Mon-Fri 9:00AM - 6:00AM
Sat - 9:00AM-5:00PM
Sundays by appointment only!

MUTFAK DEKORASYON

Mutfak Dekorasyon Aşamaları 

Mutfak tadilatı özellikle günün büyük bölümünü mutfakta geçiren kadınların sıklıkla başvurduğu bir tadilat bölgesidir. Mutfak içerisinde oluşan buhar, yağ sıçramaları vb. nedenlerden dolayı mutfak seramikleri, tezgah, aksesuarlar gibi malzemeler zamanla aşınabilir. Bunlara eskiyen mutfak dolapları da eklenince komple bir mutfak tadilatı olmazsa olmazlar içine girer. Sizin için komple mutfak tadilatında neler yaptığımızı, hangi aşamalarla ilerlediğimizi anlatmaya çalışacağız.

Ücretsiz Keşif ve Ölçü Alımı

İşinde profesyonel olan ekibimiz mutfak tadilatında gerekli bölgelerin ölçümlerini ve keşfini gerçekleştirmek için mutfağınızı kontrol eder. Bu aşamada müşteri istekleri her zaman ön plandadır. İyi yapılmış bir keşif, mutfak tadilatı ve dekorasyonunun en önemli aşamasıdır. Ücretsiz keşif yapıldıktan sonra bir tadilat planlaması çıkarılır. İstediğiniz tadilatın kaç gün süreceğini ve hangi aşamalardan geçileceğini ekibimiz size anlatır ve duruma göre ilerleme sağlanır.

Malzeme Seçimi

Mutfağınızda gerekli ölçümleri ve keşfi yaptıktan sonra sıra malzeme seçimine gelmektedir. Ekibimizin görüşleri ve sizin istekleriniz doğrultusunda seçilen malzemeler istediğiniz bütçeye göre ayarlanmaktadır. Seçilecek malzemeler arasında mutfak dolapları, kapakları, aksesuarları, seramik, mutfak tezgâhı ve isteğe bağlı olarak ekstra mutfak mobilyaları vardır.

 • Mutfak Dolabı

Mutfak dolaplarının ana gövdelerinde iki çeşit malzeme kullanılır. Bunlar 18 mm kalınlığındaki suntalam ve mdflamdır. Müşterinin isteğine göre bu çeşitler ahşap kaplama veya lake boyalı kaplamalarla kullanılabilir. Mutfak dolabının kapağı ise mutfak dolabının estetik görünüşünü ortaya koyan malzemedir.

 • Suntalam Kapaklı Mutfak Dolabı yonga levhadan sıkıştırılmış ve yüzeyi melaminle kaplanmış malzemedir. Kalınlığı 18 mm’dir. Farklı ölçülerde plaka şeklinde üretimi yapılır. Fiyat olarak en uygun kapak çeşidi olan suntalam kapaklı mutfak dolabı, dolap kapak ölçüleri ebat alınarak PVC kaplama yaparak kapak haline gelir.
 • Mdflam Kapaklı Mutfak Dolabı suya ve rutubete daha dayanıklı bir malzeme olan sunta ile kaplanmış dolap kapağı çeşididir. Sunta, daha ince ve sıkılaştırılmış ağaç ve fındık kabuğu tozlarının preslenerek elde edildiği bir malzemedir. Müşterinin zevkine göre seçebileceği ahşap ya da düz renkli dolap kapakları ustalarımız tarafından özenle takılır.
 • Membran Kapaklı Mutfak Dolabı: Arka yüzeyi melamin kaplı, ön yüzeyi ham mdf üzerine 0,40 mm kalınlığında PVC vakumlanarak elde edilen membran kapak, ön yüzeyi ile birlikte dört kenarda eksiz olarak kaplandığı için iyi bir estetiğe sahiptir. Kapak kenarlarının su alma ihtimali yoktur. Özellikle country tarzı mutfaklarda tercih edilen membran kapak parlak, mat ve ahşap renklere sahip çeşitleri ile kullanıcının beğenisine sunulmaktadır.
 • High Gloss Kapaklı Mutfak Dolabı: Alt yüzeyi melamin kaplı yonga levha üzerine tutkal ve UV lak uygulanması sonucu elde edilen panel levhadır. Üretim aşamasında kullanılan UV ışınları yüzeyi sertleştirerek çizilme ve aşınmalara karşı dayanıklı hale getirir. Parlak yüzeyi sayesinde üzerinde güneşi yanığı izi belirmez.
 • Akrilik Kapaklı Mutfak Dolabı: High gloss kapağa oranla daha kalın ve serttir. Yüzeyi cam gibidir ve leke tutmaz. Çizilmeye ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Modern tarz ankastre mutfaklarda tercih edilir. Renk seçeneği diğer kapak çeşitlerine göre daha azdır.
 • Laminat Kapaklı Mutfak Dolabı: Sunta veya mdf kapakların üzerine laminant üretilen kapak çeşididir. Laminat sert bir yüzey olduğundan çiziklere karşı dayanıklıdır. Yüzeyi düzdür ve şekil verilemez. Pastel ve ahşap renk çeşitleri vardır.
 • Lake Kapaklı Mutfak Dolabı: Renk çeşidinin sınırsız olmasından dolayı ev hanımlarının tercih ettiği kapak çeşitleri içindedir. İstediğiniz tonda renk atılabilir. Kapak yüzeyine istenilen model rahatlıkla verilir. Kantri tarzı mutfakların değişmezlerinden olan Lake kapak ham mdfnin üzerine akrilik esaslı lake boya atılarak üretilmektedir.

 

 • Mutfak Tezgâhı

Yemek yaparken en sık kullandığınız bölüm olan mutfak tezgâhı kullanışlı olmasının yanında şık da görünmelidir. Mutfak tezgâhları çeşitli malzemelerden üretilmektedir. Tezgâh seçiminde bilmeniz gereken şey tezgâhın neden üretildiğidir. İşte mutfak tezgâhı çeşitleri;

 • Granit Mutfak Tezgâhı: Mutfak tezgâhında en çok kullanılan doğal taş granittir. Granit tezgâhlar kendi içinde Döşeme graniti, modüler granit, fayans granit gibi çeşitlere ayrılmaktadır.
 • Çimstone Mutfak Tezgâhı: Kuvars, mutfak tezgâhında kullanılan doğal malzemelerden biridir. Oldukça dayanıklı olması ve antibakteriyel özelliği sayesinde sıkça tercih edilmektedir. Kurulumu ustalık gerektiren çimstone tezgâh ağır bir plakadır.
 • Akrilik Mutfak Tezgâhı: Doğal malzemelere oranla daha düşük bütçeli bir malzeme olan akrilik sert ve kaliteli bir görünüme sahiptir. Çizilmeye karşı dayanıklı değildir. Çizilmeler zımpara ile düzeltilmektedir. Diğer tezgah modellerine göre daha ekonomiktir. Renk çeşidi oldukça geniştir.
 • Laminat Mutfak Tezgâhı: Pürüzsüz bir tabakaya sahip olan laminat tezgah ısıya çizilmeye çok dayanıklı değildir. Üzerine sıcak bir şey konduğunda vereceği tahribat tezgâhın görüntüsünü de bozacaktır. Maliyeti doğal malzemelerden yapılan tezgâhlara göre düşüktür.
 • Beton Tezgâh: Beton tezgâh istemeniz halinde, ustalarımız tezgâhın ölçülerine ve kalıbına uygun beton dökülmesi ile oluşturulan tezgâhların kurulumlarını yaparlar. Beton tezgâhlar genelde endüstriyel sektörde kullanılır. Çok hijyenik ve kullanışlı olmaması nedeni ile çok sık tercih edilmez.
 • Paslanmaz Çelik Tezgâh: Genellikle profesyonel mutfaklarda tercih edilen bire tezgâh çeşididir. Paslanmaz ve antibakteriyel özellikleri vardır. Pahalı bir malzemeden üretilmiştir.
 • Ahşap Tezgâhlar: Mutfağında doğal bir görünüm yaratmak isteyenlerin tercihi olan ahşap tezgahlar ısı ve neme maruz kalacağından yoğun olarak bakım uygulanması gereken bir mutfak tezgahı çeşididir. Çizilme, aşınma gibi yaralanmalara karşı da oldukça hassastır.

Bu mutfak tezgâhı çeşitleri dışında tezgâhlarda cam, karo seramik, çinko, alüminyum gibi farklı malzemeler de kullanılabilir. Mutfağında Retro bir görünüm yaratmak isteyenler karo seramikten yapılma mutfak tezgâhlarını seçebilirler.

Müşteri, keşif ve ölçüm işleminden sonra malzeme seçeceği için ekibimizden profesyonel bir yardım almalıdır. Hem dekorasyona uyumlu, hem de doğru malzeme seçimine yardımcı olduktan sonra üretim işlemine başlamaktadır.

Üretim

Üretim aşamamızda; seçtiğiniz ve ölçülerini aldığımız mutfak dolabı ve tezgâhı gibi malzemelerin bu ölçülere uygun olarak DECORESS markamızla üretimi gerçekleştiririz.

Kaba İşler ve Montaj

Montajdan evvel eğer büyütme istiyorsanız işe mutfak büyütme ile başlıyoruz. Örneğin Amerikan mutfaktan normal mutfağa dönülmek isteniyorsa duvar örme işleminin tam bu sırada yapılması gerekir. Aksi halde tadilat sırasında ek iş çıkacaktır. Kırım işleminden sonra elektrik, temiz su ve pis su tesisatı yeniliyoruz. Ekleme yapılması gerekiliyorsa bunlara eklemeler yapıyor ve tesisatın yapılmasından sonra duvar sıvasına geçip duvarları sıva ile kaplıyoruz. Zeminde yapılması gereken bir altyapı çalışması varsa onu yapıp şap atıyoruz. Böylelikle zemin seramik karo döşenmesi için uygun hale geliyor. Bu işler genelde “kaba işler” olarak anılır. Kaba işler bittikten sonra işin dekorasyon kısmına geçiyoruz. Şap ile hazır hale gelen zemine seramik karoları döşeyip aralarına derz dolgu çekiyoruz. Böylelikle zemin hazır hale geliyor. Boya ve zemin işlemi bittikten sonra sıra montaj işlemine gelir. Bu işlem sırasında mutfak tezgâhınızı ve dolabınızın montajını yapıp son kontrollerden sonra tadilatı bitiriyoruz.

 

 

 • KATEGORİ
 • ETİKETLER

Ücretsiz keşif iste

  Ev tadilatıVilla tadilatıİşyeri tadilatıFabrika tadilatıDiğer

  Banyo tadilat/dekorasyonMutfak tadilat/dekorasyonSalon/oda/ofis tadilat/dekorasyonİç mimarlıkÇatı tadilatıKomple tadilat/dekorasyon  ÜSTLÜK
  Whatsapp
  Yardım mı lazım?
  Merhaba,
  Nasıl yardımcı olabiliriz?